دسترسی بدون اینترنت به وبلاگ سازمانی

نشریات داخلی سازمان ها در زودترین دوره زمانی انتشار به صورت دو هفته نامه منتشر می شوند. شما تصور کنید در دوره اس ام اس و اینترنت، چطور می توان پس از دو هفته در خصوص رویدادهایی که ۱۵ روز قبل یا هفته پیش اتفاق افتاده اند با همکاران سازمان صحبت کرد!. برای رسیدن به نزدیک ترین زمان ارتباط با همکارانمان تصمیم گرفتیم که یک وبلاگ راه اندازی کنیم. برای ایجاد فضای نقد، ارایه نظرات و پیشنهادات، تبریک و تسلیت ها (که در سازمان ها خیلی مهم هستند!) و خبرهای جاری.

راه اندازی وبلاگ برای سازمان خیلی خوب بود، اما چند مشکل جدی داشت!

وبلاگ روی محیط وب بود و فقط کاربرانی از وبلاگ استفاده می کردند که به اینترنت دسترسی داشتند.

برای تسهیل دسترسی همکاران دیگری که اینترنت نداشتند، با حفظ نسخه تحت وب، موتور وبلاگ را روی سرور سازمان که نرم افزار اتوماسیون اداری نصب بود،‌ نصب کردیم و به این ترتیب سایر همکاران مان در سراسر کشور موفق به استفاده از محتوای وبلاگ شدند و در حال حاضر کلیک خور وبلاگ داخلی به مراتب بیشتر از وبلاگ تحت وب سازمان است.

در وبلاگ داخلی هم تغییرات کوچکی انجام دادیم و بخش هایی را باز کردیم که در نسخه تحت وب نیست. مسائل و مواردی که نیازی به انتشار آنها روی وب نیست و پیش از آن دغدغه جدی ما بود؛ چون قصد بیان بعضی مسائل را داشتیم اما چون وبلاگ عمومی بود، نمی توانستیم آنها را منتشر کنیم.

تفاوت بین فکر ما (گردانندگان وبلاگ) و مخاطبان (همکاران سازمان) ما زیاد است.
نکته بعد هم پیش فرض های ما بود برای وبلاگ که با سلیقه همکاران خیلی فاصله داشت. از نظراتی که زیر مطالب قرار می گرفت می شد به دو نوع سلیقه پی برد که هیچ کدام از آن ها با محتوای وبلاگ همخوانی نداشتند. توجه مفرط به مسایل رفاهی و حقوقی،‌ تفاوت شرکتی ها و قراردادی ها و گلایه های ناتمام و بی امان و از سوی دیگر درخواست تنوع در مطالب.

برای مورد اول (گلایه های حقوقی و رفاهی) تمام تلاش مان این است تا حد امکان کامنت های دریافتی را به عالی ترین مقام سازمان منعکس کنیم و برای مورد بعدی هم (تنوع مطالب) با یک رویکرد جدید تصمیم داریم همه دسته ها و بخش های وبلاگ را مشابه یک مجله، طراحی مجدد کنیم. در نظر گرفتن بخش های جدیدی مثل ورزش، خانه و خانه داری، سلامت، سینما، گردشگری، تکنولو‍ژی و … مواردی هستند که در نسخه جدید وبلاگ با نظرات و بازخوردهایی که به روابط عمومی رسید تصمیم به ایجاد آنها داریم.

نویسندگان جدید!

با راه اندازی وبلاگ داخلی، بسیاری از همکاران که در نقاط مختلف کشور که وبلاگ های شخصی داشتند و یا علاقه مند به همکاری با وبلاگ بودند، با ابراز علاقه و ارسال مداوم مطالب به کمک ما آمده اند تا مطالب مناسب تری برای سایر همکاران آماده کنیم.

برگزاری دو مسابقه موفق

در دو سه ماه گذشته، دو مسابقه خوب برگزار کردیم. یکی به مناسبت روز زن از همکارانمان خواستیم بهترین جمله ای که در خصوص مقام زن شنیده اند را برای ما ارسال کنند و دیگری اینکه  از همکارانمان خواستیم از قرائت سوره حمد و سوره فرزندان خردسال خودشان با موبایل فیلم بگیرند و برای ما ارسال کنند. در دو مسابقه گذشته از ۲۰ استان کشور شرکت کننده داشتیم و مطالب و فیلم های رسیده را روی وبلاگ مان منتشر کردیم که بازدید بسیار خوبی هم در پی داشت.

نویسنده:

تاریخ:

نوشتهٔ بعدی
ایده های تبلیغاتی ۲۱/ برندها
نوشتهٔ پیشین
راهنمای دریافت وام برای چاپ کتاب

نوشته‌های مرتبط

۳ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید


پنج + 7 =

فهرست