مزایا:
۱٫ برای دریافت اطلاعات از طریق RSS نیازی به وارد کردن آدرس میل در وب سایت های مختلف نیست. ( دیگر نیازی نیست برای دریافت خبرنامه یک سایت، آدرس میل خصوصی خود را فاش کنید، فاش شدن آدرس میل در سایت های مختلف می تواند عواقبی نظیر دریافت انواع هرزنامه ها ( Spam )را در برداشته باشد.)
۲٫ در صورتی که اطلاعات سایتی که RSS آنرا دریافت می کنید،‌ تغییر یافت و از کیفیت آن کاسته شد، یا اینکه مصمم شدید به هر دلیلی آدرس یاد شده را حذف کنید، این ابتکار در اختیار شماست و نیازی به لغو عضویت ندارید.
۳٫ در صورتی که سایت یا وبلاگی را اداره می کنید،‌ می توانید RSS سایت مرتبط با موضوع وبلاگ یا سایتتان را به قسمت سایدبار اضافه کنید و علاوه بر خودتان، بازدیدکنندگان سایت یا وبلاگ شما هم از آخرین اخبار آن سایت مطلع شوند. البته برای استفاده از این امکانات، باید آشنایی مختصری با کدها و محل قرار گرفتن آن در سایت خود یا سایت های ایجاد کننده این تگ ها داشته باشید.
۴٫ صرف زمان کمتر و بازدهی بیشتر برای دریافت اطلاعات
۵٫ دریافت اطلاعات سایت های خبری و خبرگزاری ها. (در صورت فعال بودن برنامه خبرخوان شما، و ذخیره فیدها، حتی اگر سایت های خبری، یک مطلب را از روی خط خبری خود حذف کنند، خبر یاد شده در اخبار ذخیره شما باقی است و می توانید با حوصله و دقت آنرا مطالعه کنید.
۶٫ دریافت متن اخبار به صورت آنلاین و مطالعه در وضعیت آفلاین
۷٫ تنظیم زمان برنامه نصب شده برای خبرخوانی و گردآوری خبر به صورت منظم، به طور مثال هر ده دقیقه یکبار. برنامه شما هر دقیقه یکبار به سایت های مورد علاقه شما سرکشی می کند و آخرین اخبار را به صورت تیتر وار در پایین صفحه برای شما نمایش می دهد.

معایب:
۱٫ بیننده خروجی آر اس اس دیگر صفحات اصلی وب را نمی بیند و از تغییرات گرافیکی صفحات بی خبر می ماند.
۲٫ بیینده نمی تواند کامنت و نظر خود را نسبت به مطلب اظهار کند.
۳٫ مشکلی که بعضی از نرم افزارهای آر اس اس خوان دارند و مطالب را چپ به راست نمایش می دهند.
۴٫ در برخی از نرم افزارهای خبرخوان، قسمت های هایپرلینک شده لینک ندارند و مانند دیگر قسمت های متن دیده می شوند. ( از جمله نرم افزار اسنافر که در این مطلب شرح داده شده است)

البته این معایب در کنار مزایای یاد شده، قابل اغماض و چشم پوشی است.

منابع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید


5 + پنج =

فهرست