تبدیل کاربر بی تفاوت به کاربر مولد

کاربران اینترنت در حال حاضر از این فناوری برای چک کردن ایمیل، به روز کردن وبلاگ‌های شخصی و یا چت و ارتباط استفاده می‌کنند. به صورت تقریبی معدل سنی این کاربران هم بین ۱۵ تا ۲۵ سال هستند. نوجوانان و جوانانی که با علاقه زیاد اخبار و تغییرات را دنبال می‌کنند و به دنبال استفاده بهتر از این فناوری هستند. با این تفاوت که مهارت های به دست آمده را در همان مواردی که ذکر شد به کار می‌گیرند.
برای این افراد توسعه دانش استفاده از اینترنت منحصر به ارتباطات و مخاطبین خودشان است. از طرفی نفوذ سخن و علاقه این کاربران در خانواده بسیار زیاد است و در تصمیم گیری‌ها ورود می‌کنند و خود را صاحب‌نظر در مسائل مختلف زندگی می‌دانند.

از چه شیوه‌ای می توان استفاده کرد که کاربران بی‌تفاوت، به تولید علم روی بیاورند؟!

شرکت‌های خدمات شهری، مثل شرکت آب و فاضلاب، گاز، مخابرات (ثابت و سیار)، برق و شهرداری به راحتی می‌توانند این جامعه را به تولید علم و اشاعه فرهنگ صحیح مصرف ترغیب‌ کنند.
اکانت اینترنت برای کاربران اینترنتی نکته با اهمیتی است. از طرفی این اشتراک هزینه زاست و کاربر برای تهیه اشتراک باید کارت زمان دار خریداری یا از شبکه هوشمند استفاده کند. شرکت‌های خدمات شهری مثل شرکت آب و برق و … با دادن اکانت های کوتاه مدت در پشت قبض می‌توانند کاربران اینترنتی را به پرداخت اینترنتی قبض، شرکت در نظرسنجی های اینترنتی و تولید محتوای فرهنگی برای شرکت‌های خدمات شهری ترغیب کنند.

هر چند در کوتاه مدت در اختیار گذاردن این امتیازات به کاربران هزینه زاست، اما شرکت های خدماتی با محاسبه هزینه ـ فایده، درمی‌یابند این طرح به سود شرکت‌هاست. چرا که کاربران منتظر دریافت قبض آب و برق و … هستند تا از طریق پرداخت الکترونیک، به اکانت رایگان آن دست پیدا کنند. به این ترتیب فرزندان به راحتی زحمت پدر و مادر خود را که از سر دغدغه‌های شغلی فرصت پرداخت حضوری قبوض را ندارند، کم می‌کنند.

این اقدام علاوه بر مزیت‌های اقتصادی و فرهنگی، می تواند به ایجاد هویت سازنده و شخصیت مولد جوانان منجر شود. آگاهی از توانایی جوانان در تولید محتوا و ایفای نقش های سازنده از دستاوردهای فرعی و به عبارتی بهتر اصلی این تغییر نگرش و کاربری است.

نویسنده:

تاریخ:

دسته بندی:

روابط عمومی
نوشتهٔ بعدی
در ستون خوانندگان یکی از روزنامه‌ها…

نوشته‌های مرتبط

۱ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید


5 + = سیزده

فهرست