آشنایی با برخی مفاهیم:
RSS مخفف عبارت Rich Site Summary (خلاصه غنی سایت) یا به قول دیگر Really Simple Syndication ( ایجاد ارتباط های آسان) که از آن برای به اشتراک گذاشتن و دریافت اخبار جدید ( Headlines ) یک سایت استفاده می شود.
فید (Feed) در علوم رایانه‌ای به معنای تغذیه کردن است و از آنجا که آر.اس.اس. اطلاعات را از منابع مختلف به کاربر جمع آوری می کند و به وی می خوراند این نام برای آن انتخاب شده و استفاده می شود.
تصویر زرد رنگ در کنار یا پایین صفحات وب سایت ها یا وب لاگ ها که عموما با کلمهRSS یا XML مشخص شده است، بیانگر امکان دریافت آخرین اخبار یا مطالب آن سایت از طریق نرم افزارهای آراس اس خوان است. نرم افزارهای مختلفی برای دریافت آر اس اس تهیه شده است.
به تازگی مرورگرهای اینترنتی نیز به سیستم خبرخوانی الکترونیکی مجهز شده‌اند. مرورگر اینترنت اکسپلور” Internet Explorer 6 “ هنوز به این سیستم مجهز نشده، اما در اینترنت اکسپلور ۷ این امکان فراهم شده است. هم‌اکنون بسیاری از مرورگرها از جمله Netscape، Mozilla و Opera مجهز به RSS Reader هستند.
نمونه‌ای از نرم‌افزارهای خبرخوان: نرم‌افزار خبرخوان WebNews، مرورگر فایرفاکس Firefox، و از همه آسان تر نرم‌افزار Snarfer.

شیوه‌های دریافت RSS
نحوه نصب و استفاده
مزایا و معایب
منابع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید


6 × پنج =

فهرست